Home » Featured, Rôzne informácie

Kto a ako platí kúpele

13 Január 2010 20 170 views 14 Komentárov

Koľko zaplatí poistenec za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti?

Kúpeľná starostlivosť môže byť hradená plne alebo čiastočne a to podľa zákona č. 577/2004 Z. z. v znení zmien a doplnkov.

Kúpeľná liečba na účely tohto zákona je zdravotná starostlivosť poskytovaná v prírodných liečebných kúpeľoch a v kúpeľných liečebniach.

Podľa jednotlivých ochorení je kúpeľná starostlivosť je rozdelená na dve základné skupiny: A a B.

Výška úhrady z verejného zdravotného poistenia pritom zodpovedá týmto skupinám.

A = indikácia, zdravotná starostlivosť plne hradená z verejného zdravotného poistenia a služby (pobyt na lôžku, strava) sú čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia.

B = indikácia, zdravotná starostlivosť plne hradená z verejného zdravotného poistenia a služby (pobyt na lôžku, strava) nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia.

Od povinnosti úhrady sú oslobodení poistenci, ktorým sa poskytuje kúpeľná liečba indikácie A a to:
do dovŕšenia 3 rokov veku,
v hmotnej núdzi, ktorí sa preukážu rozhodnutím úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o dávke v hmotnej núdzi a príspevok v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu a to od štvrtého dňa poskytovania tej istej ústavnej starostlivosti,
nositelia ocenenia najmenej striebornej Jánskeho plakety.
sprievodca dieťaťa do 3 rokov veku.
Oslobodenie od úhrad sa nevzťahuje na poistencov pri kúpeľnej indikácii typu B.

Odporúčame každému poistencovi zistiť si u svojej zdravotnej poisťovni podmienky na kúpeľnú starostlivosť.
Kúpele si môžete zvoliť sami aj v prípade, že vám celú kúpeľnú liečbu hradí zdravotná poisťovňa (v prípade ochorení typu A). Tieto kúpele však musia mať podpísanú zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou a taktiež voľné miesta .

Výber kúpeľných pobytov

Kúpeľné pobyty :

Ponuka pobytov v kúpeľoch na celom Slovensku. Nový elán do života Vám pomôžu načerpať kúpeľné pobyty.Na stránkach nájdete aj aktuálnu ponuku zľavnených pobytov
Pobyty v kúpeľoch slúžia na upevnenie Vášho zdravotného stavu, ako aj na regeneráciu vášho organizmu, skrátka na celkový oddych a pohodu.

Vyberte si liečebný pobyt

Kúpele Luhačovice Trenčianske Teplice kúpele Kúpele Piešťany

Kúpele V Turčianských Tepliciach Kúpele Dudince Nimnica kúpele

Nebol nájdený podobný článok.

14 Komentárov »

 • ivandudy

  dobry den tymto sa chcem opitat ze som tasko zdravone postihnuty mam 56
  rokov mam zdravotnu pistovnu dvoveru,kolko by som musel zaplatit za 21
  pobyt v kupeloch vseobecne dakujem .

 • Pavol

  Dobrý deň! Chcel by som sa vás opýtať, či mám nárok na kúpele, po chirurgickej operácií kŕčových žíl. Ak áno na ako dlho, akú čiastku si zaplatím sám. Vopred ďakujem :)

 • Koskovsky Marian

  Dobrý deň.

  Chcem sa opýtať, či mám nárok na kúpeľnú liečbu.
  Som po úraze – zlomenina stavca TH3.
  Ak mám na ňu nárok, prosím napíšte mi, či ide o indikáciu typu A alebo B?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

 • Kvietok

  Dobrý deň, mám ísť na 28 dní do kúpeľov, som v indikačnej skupine B, viem, že budem platiť za ubytovanie a stavu, len neviem, či dostanem PN, alebo si musim zobrať dovolenku. Ak niekto viete, tak prosim napiste. Ďakujem.

 • Anica

  Mám celiakiu, je možné dostať kupele v skupine A, alebo B. Rada by so si požiadala, no neviem, či mám nárok.ďakujem

 • Maminka

  Dobrý deň.Chcem sa opýtať:Mám schválený liečebný pobyt pre moje 2-ročné deti do: Šrobárov ústav DTaRCH v Dolnom Smokovci.Kedže si musím ako doprovod hradiť ubytovanie a stravu – mám nárok na nejakú zľavu prepláca niečo poisťovňa Dôvera.Ďakujem

 • Múčková Marta

  Som po operácii chrbtice, v r.2010 som bola na X v Bojniciach, tam mi znovu doporučili kúpelnú liečbu. Mala som operovanú pravu-ľavu stranu platničky /titanové kliny a znehybnenú chrbticu spevnenú tiež tit.klinmi. Mám problémy aj s kolenami. som ZŤP. mám nárok na X kúpelnú liečbu? /Bola to vlastne reoperácia prvý raz som bola operovaná v r.1999 na pravú stranu L4-5-/.Ďakujem

 • lucia

  dobry den,chcela by som sa poinformovat,maminka ma nastupit na kupelnu liecbu s diagnozou diabetes II.typu.momentalne je od 6.oktobra na pn,liecenie musi absolvovat do siestich mesiacov,toje do konca roka.v oktobri ma ist na komisiu.moze toto liecene zacat aj pocas pn.pn vystavil obvodny lekar na zaklade diagnozy od neurologa,navrh na kuopelnu liecbu vystavila endokrinologicka.
  dakujem

 • Alica

  Dobrý deň !
  Chcem sa informovať ,či po operácii štítnej žľazy má pacient nárok na kúpeľnú liečbu skupiny A. Ako som sa dočítala,tak by mal mať. Ktoré kúpele sú vhodné na liečbu štítnej žľazy.Ak je pacient v hmotnej núdzi ,ako by mal postupovať.Moja priateľka 55 ročná bola operovaná v apríli 2011,je v hmotnej núdzi,vôbec jej nenavrhli liečenie,neviem prečo.Po operácii sa jej stav nezlepšil.Kto poradí?!
  Ďakujem
  S úctou Alica

 • Jana

  Dobrý deň , chcem sa spýtať , či mám nárok na kúpele po chirurg. oprerácii krčových žíl
  Ďakujem Jana

 • Janský

  ju absolvujú.prosím o vydanie noveého indikačného zoznamu.

 • maria tothova

  mam 33 rokov.7 rokov mam pityriasis rubra pylaris diagnoznu koznu chorobu.moja obvodna vravele,ze nemam narok na kupelnu liecbu.prosim vas,pomozte mi mam 2 deti a trapim sa velmi.dakujem pekne

 • Janka Š.

  Chcem sa spýtať,či máme s manželom nárok na 11-dňový pobyt v kúpeľoch ak manžel má duševnú poruchu a ja problémi s hlasivkami.Tohto roku sme boli v Štóse,ja som bola v kategórii A,manžel B.Nakoľko nám pobyt veľmi pomohol,chceli by sme ísť aj v roku 2013,ale nie na 21 dní,ale ak by nám poisťovňa mohla pomocť tak na 11 dní.Manžel je aj ZŤP.

 • admin (author)

  Návrh na kúpeľnú starostlivosť vypisuje lekár špecialista uvedený v tabuľkovej časti indikačného zoznamu pre kúpeľnú starostlivosť alebo lekár poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých.
  Treba sa o nároku a možnosti kúpeľov informovať u nich.

Pridať komentár!

Pridajte svoj komentár nižšie. Komentáre môzete sledovať sleduj komentáre cez RSS čítačku cez RSS čítačku.