Home » Rôzne informácie

Žiadosť na kúpeľnú liečbu

11 Január 2010 18 511 views 15 Komentárov

Postup pri žiadosti o kúpeľný pobyt

Viete ako postupovať ?

Pacienti mnohokrát nevedia presne, ako postupovať pri vybavovaní poukazu na kúpele. A tiež sa často stáva aj to, že vôbec nie je o tom informovaný lekárom. No a môže sa stať aj to, že na kúpele časom stratia nárok. A hlavne pre tých, je tu uvedený postup:

Kto vystavuje žiadosť na kúpeľnú starostlivosť

Návrh na kúpeľnú liečbu vystaví pacientovi lekár, na normalizovanom tlačive (SEVT 147820): Návrh na kúpeľnú liečbu, ktorý sa predkladá zdravotnej poisťovni. Ak ho nemá lekár, môžete si ho zakúpiť v sieti predajní SEVT.
Návrh kúpeľnej liečby musí byť vyplnený správne a obsahovať popis ochorenia, na ktoré je kúpeľná starostlivosť navrhnutá a údaje o aktuálnej liečbe tohto ochorenia.

Doručenie žiadosti poisťovni

Uchádzač o kúpeľný pobyt, návrh po vyplnení doručí príslušnej pobočke svojej zdravotnej poisťovne prostredníctvom podateľne alebo ho môže aj zaslať poštou.

Kto posudzuje žiadosť na kúpeľnú starostlivosť

Návrh posudzuje revízny lekár, prípadne komisia príslušnej poisťovne.

Návrhy na kúpeľnú starostlivosť, ktoré nebudú vybavené do dvanástich mesiacov od vypísania, musia byť do skončenia trinásteho mesiaca aktualizované. Aktualizácia znamená aktuálne zhodnotenie zdravotného stavu poistenca, vyšetrení a liečby lekárom. V prípade neaktualizovania bude návrh automaticky archivovaný.

Ako je informovaný poistenec

O rozhodnutí poisťovne ohľadom kúpeľnej liečby, musí byť poistenec informovaný písomne.

Nástup na liečenie

Poistenec nedostáva poukaz na kúpeľnú starostlivosť s presne určeným termínom nástupu. Zdravotná poisťovna po schválení návrhu na liečbu poistencovi oznámi, že mu návrh schválila a súčasne spresní, do ktorých kúpeľov návrh poslala.
Až kúpeľné zariadenie oznámi poistencovi termín, kedy má na liečenie nastúpiť.

Výber kúpeľných pobytov

Kúpeľné pobyty :

Ponuka pobytov v kúpeľoch na celom Slovensku. Nový elán do života Vám pomôžu načerpať kúpeľné pobyty.Na stránkach nájdete aj aktuálnu ponuku zľavnených pobytov
Pobyty v kúpeľoch slúžia na upevnenie Vášho zdravotného stavu, ako aj na regeneráciu vášho organizmu, skrátka na celkový oddych a pohodu.

Vyberte si liečebný pobyt

Kúpele Luhačovice Trenčianske Teplice kúpele Kúpele Piešťany

Kúpele V Turčianských Tepliciach Kúpele Dudince Nimnica kúpele

Nebol nájdený podobný článok.

15 Komentárov »

 • Mgr.Renata Slugeňova

  ak ma clovek zdravotne problemy z viacerych hladisk, moze dostat v priebehu roka liecenia ??/napr.psoriazu,clovek je po operacii stit. zlazy/
  Dakujem za odpoved

 • Lucka

  ak ma clovek zdravotne problemy z viacerych hladisk, moze dostat v priebehu roka 2 liecenia ??/napr.psoriazu,clovek je po operacii stit. zlazy/
  Dakujem za odpoved

 • Janka

  Rada by som sa spýtala,či budem mať nárok na kúpeľnú liečbu skupiny A.Mám Ischemickú chorobu srdca a som dispenzarizovaná v Onkodermatologickej ambulancii.Naposledy mi bola kúpeľná liečba pridelená v roku 2009 v kúpeľoch Sliač.Som poistenka APOLLO Dôvera pobočka Žilina..Mohla by som si dať vypísať žiadosť na rok 2011?

 • Věra Vighová

  Prosím mám nárok na kúpeľnú liečbu s dg.:osteochondroza,spondylartrozapostmenopauzálná osteoporóza, ak áno v akej skupine a kto mi má návrh napísať. Ďakujem Vighová

 • robbert horvath

  chcela bi som poziadat chlapcekovi robkovi kupelnu liecbu ma astmu a casto je chori porate mi ako si to mam vibavit

 • robert horvath

  chcela bi som poziadat chlapcekovi robkovi kupelnu liecbu ma astmu a casto je chori porate mi ako si to mam vibavit a poistku mame dvoveru

 • Jesika

  Dobrý deň, prajem!
  Chcem sa spýtať, dokedy od vystavenia lekárom je potrebné predložiť
  zdravotnej poisťovni návrh na kúpeľnú liečbu, aby nestratil platnosť?
  Ďakujem za odpoveď!

 • Jakocziová Judita

  Prosím Vás informujte ma kto má právo vypysat návrh na licenie. Bola som 11.08. oprovaná na klb, ortopéd napísal návrh obvodnému lekárovi a obvodny lekár vrátil mi to, stym, ze on nemóze mi vypísat. Ked on bude mi vypísat tak musím vsetko platit. On nemóze vypísat na X. Co mám robit? – a kto musí mi to vípísat na X liecenie. Ak je to mozné prosím na mailovu adresu poslte mi odpoved. Dakujem pekne Judita

 • Mesikova

  Chcem sa opytat,dcera ma 16 rokou,prekonala Mononukleozu aj s pobytom v nemocnici,s pecenovymi problemami,ma narok na kupelnu liecbu a v akej skupine?Dakujem Este jedna otazka odmalicka ma skoliozu,je stale sledovana ,mohla by mat narok aj s touto diagnozou na kupelnu liecbu?Dakujem za odpoved Mesikova

 • Jozef

  Mal by som jednu otázku. Ak socialna positovna schvalila liecebne kupele,tak do kolkych dni by mali poslat poukazku,ze kedy by som mal nastupit?

 • admin (author)

  Príslušná zdravotná poisťovňa návrh skontroluje a ak je úplný a odborne aj formálne správny, schvália ho. Najneskôr do 30 dní vám o tom zašlú rozhodnutie.

 • Darina

  Chcem sa spýtať, dcéra bola v auguste 2012 operovaná na skoliozu, v septembri absolvovala kúpeľnú liečbu. Tento rok má opať vypísaný návrh na kúpeľnú liečbu a súrne potrebujem zistiť do akej indikačnej skupiny patrí. Dcéra ma diagnozu M41. Veľmi pekne ďakujem za odpoved.

 • admin (author)

  Všetko máte napísané na: http://kupele-sk.com/navrh-na-kupele/, kde sa okrem iného píše:
  Návrh na kúpeľnú starostlivosť vypisuje lekár špecialista uvedený v tabuľkovej časti indikačného zoznamu pre kúpeľnú starostlivosť alebo lekár poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých alebo poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast na základe nálezu príslušného lekára špecialistu.

  Lekár vašej dcérky by to mal vedieť.

 • zuzana

  pekny deň:chcela by som sa opytať,či mam ešte nerok na kupelnu liečbu,pred rokom a pol mi zistili sklerozu multiplex,,,,dakujem

 • admin (author)

  Kúpeľnú liečbu je potrebné absolvovať do určitého termínu, ktorý je pre každé ochorenie daný zákonom. Všetky informácie Vám poskytne ošetrujúci lekár.

Pridať komentár!

Pridajte svoj komentár nižšie. Komentáre môzete sledovať sleduj komentáre cez RSS čítačku cez RSS čítačku.