Žiadosť na kúpeľnú liečbu

Postup pri žiadosti o kúpeľný pobyt

Viete ako postupovať ?

Pacienti mnohokrát nevedia presne, ako postupovať pri vybavovaní poukazu na kúpele. A tiež sa často stáva aj to, že vôbec nie je o tom informovaný lekárom. No a môže sa stať aj to, že na kúpele časom stratia nárok. A hlavne pre tých, je tu uvedený postup:

Kto vystavuje žiadosť na kúpeľnú starostlivosť

Návrh na kúpeľnú liečbu vystaví pacientovi lekár, na normalizovanom tlačive (SEVT 147820): Návrh na kúpeľnú liečbu, ktorý sa predkladá zdravotnej poisťovni. Ak ho nemá lekár, môžete si ho zakúpiť v sieti predajní SEVT.
Návrh kúpeľnej liečby musí byť vyplnený správne a obsahovať popis ochorenia, na ktoré je kúpeľná starostlivosť navrhnutá a údaje o aktuálnej liečbe tohto ochorenia.

Doručenie žiadosti poisťovni

Uchádzač o kúpeľný pobyt, návrh po vyplnení doručí príslušnej pobočke svojej zdravotnej poisťovne prostredníctvom podateľne alebo ho môže aj zaslať poštou.

Kto posudzuje žiadosť na kúpeľnú starostlivosť

Návrh posudzuje revízny lekár, prípadne komisia príslušnej poisťovne.

Návrhy na kúpeľnú starostlivosť, ktoré nebudú vybavené do dvanástich mesiacov od vypísania, musia byť do skončenia trinásteho mesiaca aktualizované. Aktualizácia znamená aktuálne zhodnotenie zdravotného stavu poistenca, vyšetrení a liečby lekárom. V prípade neaktualizovania bude návrh automaticky archivovaný.

Ako je informovaný poistenec

O rozhodnutí poisťovne ohľadom kúpeľnej liečby, musí byť poistenec informovaný písomne.

Nástup na liečenie

Poistenec nedostáva poukaz na kúpeľnú starostlivosť s presne určeným termínom nástupu. Zdravotná poisťovňa po schválení návrhu na liečbu poistencovi oznámi, že mu návrh schválila a súčasne spresní, do ktorých kúpeľov návrh poslala.
Až kúpeľné zariadenie oznámi poistencovi termín, kedy má na liečenie nastúpiť.

Kúpeľné pobyty :

Ponuka pobytov v kúpeľoch na celom Slovensku. Nový elán do života Vám pomôžu načerpať kúpeľné pobyty.Na stránkach nájdete aj aktuálnu ponuku zľavnených pobytov
Pobyty v kúpeľoch slúžia na upevnenie Vášho zdravotného stavu, ako aj na regeneráciu vášho organizmu, skrátka na celkový oddych a pohodu.

Vyberte si liečebný pobyt

2015-pobyty

 

Pozrite si na stránkach aj toto:

Pozrite si aj:

19 komentárov k “Žiadosť na kúpeľnú liečbu”

 1. ktorej pobocke vszp mam predlozit navrh na kup. liecbu, ked dlhodobo nebyvam v okre, kde mam vedeny trvaly pobyt, byvam v inom kraji a okrese, kde mi je poskytovana aj zdravotna starostlivost, /t.j. vseobecny lekatr, odborne vysetrenia, operacie, /, mozem to podat na pobocke vszp v mieste, kde sa dlhodobo zdrziavam ??
  dakujem ..

  Odpovedať
 2. V januari mi bola vykonaná operacia laparoskopicka cholecystektomia. Návrh na kúpelnú liečbu mi bol 10,3,2014 zamietnutý pre nesplnenie indikačných podmienok. Nerozumiem oznámemiu všeob. zdr. poistivne. Prečo nesplnam…..v návrhu mám vypísané ind.sk. AIII-8 diagnoza K80,20.Prosím poradte mi……dakujem vopred

  Odpovedať
 3. pekny deň:chcela by som sa opytať,či mam ešte nerok na kupelnu liečbu,pred rokom a pol mi zistili sklerozu multiplex,,,,dakujem

  Odpovedať
  • Kúpeľnú liečbu je potrebné absolvovať do určitého termínu, ktorý je pre každé ochorenie daný zákonom. Všetky informácie Vám poskytne ošetrujúci lekár.

   Odpovedať
 4. Chcem sa spýtať, dcéra bola v auguste 2012 operovaná na skoliozu, v septembri absolvovala kúpeľnú liečbu. Tento rok má opať vypísaný návrh na kúpeľnú liečbu a súrne potrebujem zistiť do akej indikačnej skupiny patrí. Dcéra ma diagnozu M41. Veľmi pekne ďakujem za odpoved.

  Odpovedať
  • Všetko máte napísané na: https://kupele-sk.com/navrh-na-kupele/, kde sa okrem iného píše:
   Návrh na kúpeľnú starostlivosť vypisuje lekár špecialista uvedený v tabuľkovej časti indikačného zoznamu pre kúpeľnú starostlivosť alebo lekár poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých alebo poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast na základe nálezu príslušného lekára špecialistu.

   Lekár vašej dcérky by to mal vedieť.

   Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.