Nie je wellness ako wellness.

Welness hotel alebo kúpele?

Základným meradlom pri výbere pobytu by mal byť rozsah a originalita ponuky jednotlivých procedúr, sáun, víriviek…

handmade-1139554_640Každým rokom pribúda klientov, ktorí si čoraz častejšie doprajú wellness pobyt. Hlavne počas jesenných a zimných mesiacoch, kedy si chcú dobiť do organizmu potrebnú energiu, záujem o relaxačné predĺžené víkendy rastie.

A na to využívajú zľavové portály, ktoré pravidelne propagujú ponuky wellness hotelov so zľavami často od 25-50 %. Aj keď  týmto akciám množstvo ľudí len ťažko odoláva, dakedy je rozumnejšie nenechať sa zlákať výškou zľavy, ale skôr sa zamyslieť a porovnať nad kvalitou a rozsahom služieb.

Nedajte sa nalákať hneď prvej „zľave“ pri ktorej si poviete, že by tam mohlo byť „celkom fajn“. A po absolvovaní „takéhoto relaxu“ dosť často prichádza k sklamaniu.

Pri vyberaní wellness procedúr  dbajte aj na  profesionálnu úroveň personálu, hlavne či ma dostatočné skúsenosti, čo je jeden z hlavných predpokladov dobrého wellness pobytu. Základným predpokladom je samozrejme špecifické zloženie liečivej vody, ktorá je jedným z rozhodujúcich činiteľov pri komplexnej regenerácii organizmu.

Aj kúpele ponúkajú rôzne druhy pobytov so zľavou. Ak si vyberiete kvalitný welness pobyt v kúpeľoch, tento bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Aký je rozdiel medzi kúpeľmi a wellness hotelmi.

V tradičných kúpeľoch majú vlastný prameň s množstvom minerálnych látok, a ak si objednáte nejakú procedúru vo väčšine wellness, musia si k nej ten „prameň“ vyrobiť.

Pár základných údajov:

KúpeleWellness hotely
Liečivá vodaVšetky Slovenské kúpele a ich liečivé pramene sú registrované a vymenované v zákone.Väčšinou je voda používaná vo wellnes hoteloch nie je liečivá, často je len obyčajnou prihrievanou vodou.
Liečebný účinokLiečivé učinky minerálnej vody v kombinácii s procedúrami naordinovanými lekárom vedú k zlepšeniu zdravotného stavuChýba základný predpoklad pre dosiahnutie liečenia - liečivá voda.
Pobytové balíkyPobyty obsahujú minimálne 3 liečebné procedúry denne, ubytovanie a stravovanie podľa výberu formou plnej penzie alebo polpenzie.V cene pobytov sa často poskytuje len ubytovanie a raňajky, ostatné služby vrátane wellness bývajú niekedy doúčtovavané
Personálne a materiálno - technické vybavenieNa základe vyhlášky 110 Ministerstva zdravotníctva o minimálnom personálno-materiálnom zabezpečení musia kúpele disponovať odborným personálom (lekári, stredný zdravotnícky personál, rehabiltačný pracovníci atď.) Nedisponujú personálno-materialnym zabezpečením podľa vyhlášky 110. Hotel má často iba saunu a vírivku a poskytuje masážne služby.
Certifikácia a prísna kontrolaPravidelná kontrola dodržiavania štandardov zaväzuje kúpele k neustálemu zlepšovaniu poskytovaných služieb.
Väčšina má certifikáty kvality EUROPESPA-med, IWA.
Nemajú certifikáty kvality EUROPESPA-med, IWA.

To čo je vo wellness extra, je v kúpeľoch štandart

Dôležité je ešte spomenúť, že čo je vo wellness centrách považované za relaxačný vrchol, teda bazén, vírivka, sauna, Kneippov kúpeľ a ponuka masáží, je v kúpeľoch úplný základ, na ktorom sa buduje ten zvyšok. Zvyškom myslíme veľmi špeciálny kúpele, zábaly a ďalšie procedúry, ktoré v klasickom wellness moc často nenájdete.

Relax v kúpeľoch

Ak hľadáte ten pravý relax, tak kúpele vám ho poskytnú a nabijú energiou. V hoteloch s wellness nie je liečivá voda, ktorá už mnohým prinavrátila zdravie…
 

Ponuka kúpeľných pobytov

 

Pozrite si aj:

1 komentár k “Nie je wellness ako wellness.”

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.