Bojnice kúpele

Bojnice: Zámok aj kúpele pre dokonalý oddych!

Hoci pre mnohých Slovákov sú Bojnice spojené predovšetkým s majestátnym Bojnickým zámkom, ktorý by pokojne zapadol do rozprávky o princeznej, toto kúpeľné mesto ponúka oveľa viac. Len na skok od zámku totiž nájdete oázu pokoja a oddychu v podobe kúpeľov.

Zabudnite na stres a ponorte sa do sveta blahodarných minerálnych vôd a liečebných procedúr. Kúpele Bojnice vám pomôžu načerpať nové sily a zregenerovať telo i dušu.

Takže ak hľadáte ideálne miesto na víkendový výlet alebo dovolenku plnú relaxu, Bojnice sú tou správnou voľbou. Zámok aj kúpele vám zaručene dojmú a vyčarujú nezabudnuteľné zážitky.

Bojnice – liečivá voda

Z hlbín Malej Magury vyviera v Bojniciach deväť termálnych prameňov, a to z hĺbky až 1 200 až 1 500 metrov! Táto vzácna voda je nízko mineralizovaná, mierne zásaditá a má príjemne teplú teplotu od 28 do 52 °C. Vďaka svojmu bohatému zloženiu je ideálna na pitie, podporuje odvodňovanie a dodáva telu horčík a vápnik.

Hlavným využitím bojnickej termálnej vody je však vonkajšia balneoterapia, čiže kúpele a cvičenie vo vode. Teplá voda blahodárne pôsobí na pohybový aparát, uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesti.

Bojnická termálna voda je jemná a lahodná. Pri pití podporuje odvodňovanie a dodáva telu dôležitý horčík a vápnik. Najmä sa však používa na liečebné kúpele a cvičenie vo vode, ktoré uvoľňujú svaly, zmierňujú bolesť a celkovo posilňujú zdravie.

Hneď vedľa kúpeľného areálu sa nachádza aj letné kúpalisko Čajka, ktoré je napájané rovnakými termálnymi prameňmi. V horúcich letných dňoch tak môžete okúsiť osviežujúcu kúpeľ v liečivej vode a vychutnať si zábavu pre celú rodinu.

Bojnice – ubytovanie

Liečebný dom Mier

od 83€/noc

Liečebný dom Lux

od 77€/noc

Liečebný dom Lysec 

od 85€/noc 

Liečebný dom Slávia

od 77€/noc 

Liečebný dom Borina

od 83€/noc

Liečebný dom Tribeč

od 77€/noc 

Liečebný dom Zobor 

od 77€/noc 

Liečebný dom Kľak

od 77€/noc

Liečebný dom Ploska

od 77€/noc

Penzion Maxim 

od 36€/noc 

Kúpeľný park v Bojniciach

Oáza pokoja a relaxu v srdci lesa

V uplynulých rokoch prešiel kúpeľný lesopark v Bojniciach rozsiahlou rekonštrukciou a čistením. Vďaka tomu sa z neho stalo krásne a kultivované miesto, ktoré je ideálne na prechádzky a relax v lone prírody.

Prejdite sa po chodníkoch lemovaných stromami a vychutnajte si vôňu lesa a čerstvého vzduchu. V parku sa nachádza aj zrekonštruované jazierko, ktoré je obľúbeným domovom vodných vtákov. Ak sa potrebujete občerstviť, zastavte sa v útulnej reštaurácii alebo kaviarni, ktorá je v lete obľúbeným miestom kúpeľných hostí i domácich obyvateľov.

Kúpeľný park v Bojniciach je ideálnym miestom na únik od stresu a každodenných starostí. Doprajte si chvíľku pokoja a oddychu v tomto malebnom prostredí a načerpajte novú energiu do tela i duše.

Nech už ste milovníkmi relaxu, aktívneho oddychu alebo hľadáte úľavu od bolesti, Bojnice a ich termálne pramene vám ponúknu to pravé. Doprajte si kúsok blahodarnej sily z hlbín Zeme a prebuďte v sebe novú energiu!


Zľavy pre samoplatcov: