Choroby dýchacích ciest

Niektoré kúpele môžu byť prospešné pre ľudí s určitými chorobami dýchacích ciest. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest, ako napríklad chronická bronchitída alebo bronchiálna astma, sú indikáciou pre kúpeľnú liečbu.  Kúpele môžu pomôcť zmierniť príznaky týchto chorôb a zlepšiť kvalitu života pacientov ..

Je dôležité poznamenať, že kúpele nie sú vhodné pre každého a niektoré choroby dýchacích ciest môžu byť kontraindikáciou pre kúpeľnú liečbu . Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpeľnú liečbu, je dôležité sa poradiť s lekárom a zistiť, či je táto liečba pre vás vhodná .

Netuberkulózne choroby dýchacích ciest – PREHĽAD VYŠETRENÍ NA VYSTAVENIE NÁVRHU NA KÚPEĽNÚ STAROSTLIVOSŤ

Odborné vyšetrenie a spirometria, pri alergických ochoreniach alergologické vyšetrenie. U pacientov, ktorí majú absolvovať kúpeľnú liečbu na Štrbskom Plese, vyjadrenie internistu pri stavoch spojených s ICHS a hypertenziou

Kontraindikácie pre celú skupinu : Kardiorespiračná nedostatočnosť, anatomické prekážky v dýchacích cestách, fajčenie. V celej skupine je možný pobyt v klimatickom mieste len raz ročne, t. j. v odbornom liečebnom ústave alebo v kúpeľnej liečebni.


dychacie-pobyty

Nezabudnite sa pozrieť aj na: