Turčianske Teplice – pobyty

Neschválili vám liečebný pobyt? Aj napriek tomu sa  môžete v kúpeľoch liečiť za výhodnú cenu. Na stránke nájdete ponuku pobytov Turčianske Teplice pre samoplatcov.

Kúpeľné pobyty pre samoplatcov v Turčianských Tepliciach

Kúpele Turčianske Teplice patria k najstarších a zároveň najmodernejších kúpeľných destinácií nielen na Slovensku. Pobyty v kúpeľoch, majú preventívne účinky a sú určené na relax a oddych.Majú preventívne účinky Jednotlivé pobyty sú zostavené tak, aby prinášali zlepšenie zdravotného stavu a úľavu od bolesti.

Turčianske Teplice – ubytovanie a pobyty

Rôzne doplnkové služby, Vám spríjemnia kúpeľný pobyt. Miestne liečebné hotely a domy poskytujú okrem liečebných pobytov aj rôzne wellness programy, ako wellness romantický pobyt, wellness skrášľovací beauty a iné. Oddýchnite si v kúpeľoch Turčianske Teplice!


kupele Turčianske Teplice-hotel fatra-obrazok

TURČIANSKE TEPLICE

Kúpeľný Hotel Veľká Fatra

Stravovanie a liečebné procedúry priamo v liečebnom dome.V hoteli je aj termálny bazén s liečivou vodou.


TURČIANSKE TEPLICE

Liečebný dom Aqua**

Liečebné procedúry a stravovanie sú poskytované v liečebnom dome Veľká Fatra, vzdialeného asi 200 m.

kupele Turčianske Teplice-hotel aqua-obrazok

Kúpele Turčianske teplice

Liečivé zdroje

Kúpele Turčianske Teplice patria k najstarším slovenským kúpeľom s jedinečnou polohou – ležia priamo na tektonickom zlome na tzv. piscine – priamo na prameni termálnej minerálnej vody.
Turčianska termálna minerálna voda má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. A to vďaka vďaka vysokému obsahu minerálnych látok (v 1 litri na úrovni až 1524 mg/l).
Jej pitie je vhodné pri zápaloch prostaty, pretože obsahuje veľa vápnika a magnézia, ktoré pôsobia protizápalovo a protialergicky.
Pre vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru je minerálna voda z Turčianskych Teplíc veľmi vhodná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov a črevných ťažkostiach.

Turčianske liečivé pramene

Vďaka jedinečnému zloženiu turčianskej minerálnej vody sú Turčianske kúpele jedinými kúpeľmi na Slovensku zameranými na liečbu chorôb obličiek a močových ciest

  • Hlavný minerálny prameň – umiestnený v areáli kúpeľov, medzi Ľudovým a Červeným kúpeľom.
  • Modrý Bazén – prameň sa nachádza v areáli kúpeľov – modrá budova.
  • Červený Bazén – prameň sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK
  • Ľudový Bazén – prameň sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK.
  • Pitný prameň Kollár – nachádza sa v areáli kúpeľov
  • Pitný prameň Živena – prameň sa nachádza pred vstupom do kúpeľného areálu, pred liečebným domom Veľká Fatra