Prečo do kúpeľov

Pobyt v termálnych kúpeľoch je jedným z malých životných luxus, ktorý si môže dopriať takmer každý. Pekne vkĺznete do teplej vody, uvoľníte myseľ a telo. Prospejú aj vášmu zdraviu, liečia aj choroby a pomáhajú im predchádzať. Do kúpeľov odporúčajú aj lekári, ale aj ľudia ktorým sa tam zapáčilo.

obrázok do kupelov-nohy nad vodou

Horúce pramene v termálnych kúpeľoch vyvierajú z veľkej hĺbky, odkiaľ so sebou vynášajú na povrch veľké množstvo minerálov.
Tieto minerálne látky majú neuveriteľné liečebné schopnosti, ktoré sa líšia v závislosti na tom, aké minerály sa nachádzajú v okolitej zemine. Najčastejšie to býva železo, vápnik, meď, zinok, sodík, chlór, sírany a horčík.

V niektorých krajinách (napríklad v Maďarsku) ľudia do termálnych kúpeľov chodia pravidelne, berú ich tam ako súčasť zdravotnej starostlivosti. U nás a ani v susednom Česku to tak bohužiaľ nefunguje. Hoci práve na Slovensku je veľký výber kúpeľných pobytov.

Takmer nikto z cudzincov, kto sa vyberie na dovolenku k nám, nezabudne termálne kúpele navštíviť. Prečo do kúpeľov asi?

Čomu termálne kúpele uľavia?

  • uvoľnia svaly – sú skvelé pre liečbu väzov a natiahnutých svalov
  • posilnia dýchaciu sústavu – horúci vzduch jej prospeje
  • riešia gynekologické problémy
  • zlepšujú cirkuláciu krvi – to je ideálne pre ľudí so zlým krvným obehom, nervovou nerovnováhou alebo hypertenziou
  • liečia kožu – pomôžu pri bežných ochoreniach kože, ako je akné, vyrážky, ekzémy, lupienka a suchá pokožka
  • detoxikácia – dlhá a horúca termálna kúpeľ pomôže detoxikačným procesom v tele
  • imunita – oddych v termálnych prameňoch pomôže v boji proti infekciám
  • stres – nespavosť, zažívacie problémy, bolesti svalov a kĺbov, s tým všetkým si termálne kúpele poradia. Teplá voda uvoľní telo a dostanete sa do pohody.

Ešte pochybujete „prečo do kúpeľov„? Dalo by sa povedať, že taká kúpeľ v termálnych kúpeľoch prospeje každému. No kto z vás na sebe nepozoruje aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov?
Pozrite sa na zľavy pobytov v termálnych kúpeľoch a tiež niekam vyrazte! Urobíte si peknú dovolenku (alebo aspoň predĺžený víkend) a odôvodniť si to môžete tým, že robíte niečo pre svoje zdravie.

1 komentár k “Prečo do kúpeľov”

  1. Zaujímavé 🙂 a ďakujem za výber kúpeľov. Môžem sa podeliť aj o vlastnú skúsenosť, kedy sme boli v Luháčoviciach (Česká republika) v hoteli Alexandria. Strašne dobre nám tam bolo. Boli sme namiesto dovolenky pri mori výnimočne na dovolenku v kúpeľoch. Okrem krásneho hotela a výborných kúpeľov, sme si užili aj Jurkovičovu architektúru – boli sme aj na večeri v reštaurácii. Okolie je krásne a zaujímavé, nehovoriac o zaujímavej prírode, ktorá v jeseni môže byť naozaj príjemná na oči a pohľad. Rodičom sme tam teraz zakúpili poukaz na akciu: hotelalexandria.cz, tak dúfam, že aj oni z toho budú mať príjemný zážitok.

Nie je možné pridávať komentáre.