Kúpeľné procedúry

Základným liečebným prostriedkom v kúpeľoch je unikátny prírodný zdroj – termálna liečivá voda, ktorú dopĺňa pestrá paleta kúpeľných procedúr z oblasti masáží, zábalov, elektroliečby aj rehabilitácie.

Liečebné kúry sa klientom odporúčajú na základe ich zdravotného stavu a sú v súlade s najmodernejšími liečebnými metódami.

  •  O procedúrach, ktoré sú pre Vás vhodné, sa vždy poraďte s lekárom,
  •  pokiaľ niektorú procedúru neznášate, oznámte to svojmu lekárovi

Vo väčšine kúpeľov si liečebné aj wellness procedúry môžete dopriať aj samostatne, v balíčkoch procedúr alebo ako súčasť viacdenného wellness pobyt

Kúpeľné procedúry – kúpele a zábaly

Perličkový kúpeľ: kúpeľ s prebublávaním vzduchu z drobných trysiek, teplota kúpeľa je 36 – 38 ° C. Účinok: reflexným, na nervový systém pôsobí celkove upokojujúco, pridaním bylinného extraktu sa relaxačný účinok zintenzívňuje podľa druhu prísad.

Prísadový kúpeľ: kúpeľ o teplote 37 ° C s rôznymi prísadami (bylinková, jódová, solfatanová atď.) Odporúča sa: pri stavoch vyčerpania, na elimináciu stresových faktorov a zlepšenie celkovej harmonizácie organizmu.

Suchý uhličitý kúpeľ: kúpeľ v plastikovom vaku naplnenom oxidom uhličitým, priaznivo pôsobí na krvný obeh. Suchý uhličitý kúpeľ sa odporúča na liečenie vysokého krvného tlaku, na liečenie ischemickej choroby srdca, na doliečenie pooperačných stavov, na posilnenie a zlepšenie imunologického stavu i na regeneráciu pokožky, ako prevenciu proti jej starnutiu.

Škótsky strik: striedavá masáž tela prúdom vody o vyššej a nižšej teplote. Teplá voda telo uvoľní a chladná dodáva fyzickú a duševnú energiu.

Floating: voda, ktorej hustota a zloženie je totožné s vodou v Mŕtvom mori v Izraeli. Uvoľňuje zablokovanú chrbticu, nežne ošetrí pokožku a jej prostredníctvom zapôsobí na Vašu nervovú sústavu. Aj tu môžete počúvať relaxačnú hudbu a celú hodinu sa vznášať na vodnom vankúši či sa nechať jej hustou štruktúrou masírovať vírivými prúdmi.

kupelne procedury- masaz-obrazok

Kúpeľné procedúry – masáže

Klasická ručná masáž: mechanická masáž ručnými hmatmi s pomocou masážnej emulzie. Tradičná ručná masáž za použitia špeciálnych regeneračných emulzií vám pomôže uvoľniť sa a odstrániť bolesť z vašich svalov. Rozlišujeme čiastočnú alebo celkovú masáž

Podvodná masáž: masáž podvodnom prúdom pod hladinou v kúpeli. Vodný prúd sa aplikuje na telo manuálne, zo vzdialenosti 10 – 15 cm a pod uhlom 30° – 60°. Odporúča sa pri všetkých pohybových ochoreniach a niektorých neurologických problémoch

Reflexná masáž: ručná pôsobenie špeciálnymi hmatmi bez použitia masážne emulzie. Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Dokáže údajne aj vyladiť a vyčistiť organizmus, oslabený dlhodobým užívaním liekov.

Lymfodrenáž: manuálna drenáž lymfatických ciev, kde sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela, čím sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín

Kúpeľné procedúry – elektroliečba

Elektroliečba: ponúka celý rad rôznych druhov liečby. Elektroliečba pôsobí proti bolesti, napätosti svalov, lepšie prekrvuje a má priaznivý vplyv na zmenšenie opuchov. Princíp elektroliečby spočíva v stimulácii nervu a svalu striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie a priebehu. Systém je vhodný na liečbu rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným, alebo zníženým svalovým napätím.

Diadynamik: podľa predpisu lekára sa aplikuje uvedený druh prúdu cez elektródu priloženou na postihnuté miesto. Diadynamik je elektroliečebná procedúra využívajúca účinky nízkofrekvenčných prúdov. Vplyvom prúdov, ktoré prechádzajú organizmom dochádza k zlepšeniu prekrvenia tkanív a teda k svalovej relaxácii, zníženie bolesti a zrýchleniu vstrebania opuchov.

Interferenčné prúdy: pôsobí na bolesť, lepšie prekrvujú postihnutú oblasť, kde sa prúd priamo aplikuje

Magnetoterapia: využíva špecifických účinkov pulzného magnetického poľa na fyziologické mechanizmy a procesy na úrovni systémov, orgánov, tkanív, buniek a molekúl

Solux: lokálne teplo z infračerveného žiariča

Ultrazvuk: mechanické vlnenie, pri ktorého aplikácii neprechádza tkanív žiadny el. prúd, ale mechanickým spôsobom prevedie mikromasáž tkaniva

Hydrogalvan: liečba jednosmerným el. prúdom, pri ponorení končatín do vody a opačnej polarizácii horných a dolných končatín sa upravuje svalové napätie a zlepšuje prekrvenie končatín

Extremiter: prístroj pre vakuumkompresivnú terapiu horných alebo dolných končatín. Striedaním podtlaku a pretlaku dochádza k lepšiemu prekrveniu a výživy tkanív

Lavaterm, duoterm: lokálne teplé obklady, kde teplo vzniká nahriatím vo vodnom kúpeli alebo chemickou reakciou vnútri obkladu

Kúpeľné procedúry – ostatné liečebné procedúry

Kryoterapia: liečba chladom: chlad je starý liečebný prostriedok proti bolestiam a zápalom. Lekárske štúdie i klinické skúšky po celom svete ukázali, že jeho pôsobenie na celé telo je vhodné pri terapii reumatických a chronických zápalových ochorení pohybového aparátu. Pri celotelovej terapii je organizmus vystavený v špeciálnej kabíne mrazu až – 160 ° C. Pobyt v kryokabine trvá 2 až 3 minúty a je veľmi príjemný

Inhalácia: zvlhčovanie dýchacích ciest s pomocou prísad

Oxygenoterapia: inhalácia kyslíka nosovej sondou alebo maskou

Parafínový zábal: obklad o teplote cca 56 ° C, je vhodný na intenzívne prehriatie určených častí tela. Parafín je špeciálny vosk, ktorý má schopnost zadržovat teplo.

Rašelinový obklad: rašelina sa používa vo forme obkladov pri chorobách pohybového aparátu, pri gynekologických ochoreniach a pri ochoreniach dýchacieho aparátu. Rašelinový obklad príjemne prehreje a prekrví. Obklady sa aplikujú na hrudnú, krčnú alebo krížovú oblasť chrbta.

Plynové injekcie predstavujú liečebnú procedúru, pri ktorej sa aplikuje oxid uhličitý (CO2) do podkožia. Aplikácia prebieha formou malých vpichov do pokožky, ktoré sú podľa zdroja takmer bezbolestné. Oxid uhličitý sa vstrebáva do žilového a lymfatického systému, čím zlepšuje výživu tkanív a podporuje uvoľňovanie kyslíka viazaného v krvnom farbive.

Použitie plynových injekcií:

  • Bolesti chrbtice a kĺbov
  • Bolesti hlavy
  • Ochorenia srdca
  • Poruchy prekrvenia
  • Patologicky zmenené väzivá

Procedúra trvá približne 5 minút a pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča opakovať minimálne 2-krát týždenne počas 2 až 3 týždňov.

Chcete si užiť pohodu liečebných procedúr?

Relax, pohodu a komfort s odbornou starostlivosťou kúpeľov si môžete užiť bez toho aby ste museli dostať poukaz na liečebný pobyt.