Kúpele Karlovy Vary

Kúpele Karlovy Vary sú najväčšie kúpele v Českej republike.
Kúpele sú svetoznáme vďaka svojimi teplými minerálnymi prameňmi, ktoré sa podieľajú na skvelých liečebných účinkoch.

Karlovy Vary obrázok

Kúpele Karlovy Vary sú známe od 18 a 19 storočia, príliv hostí nezastavil a dnes právom patria medzi najznámejšie kúpele v Európe. Pramene majú teplotu vody 42°C do 72°C a obsahujú skoro všetky dôležité minerály, používané v kúpeľníctve a pitnej kúry.

Karlovarské termominerálne pramene

Zo 79 prameňov rôznej výdatnosti sa 13 používa k pitnej kúre. Minerálne vody sú svojím základným zložením podobné, avšak pre rozdielnu teplotu a iný obsah kysličníku uhličitého majú rozličné účinky. Chladnejšie pramene majú obvykle ľahko preháňací účinok, pramene teplejšie majú vplyv tlmivý, spomaľujú vylučovanie žlče a žalúdočných štiav.

Kolonády v Karlových Varoch
Kolonády spĺňajú účel prechádzok kúpených hostí s pitím minerálnych prameňov. Karlove Vary ich majú niekoľko:
Mlynská kolonáda · Sadová kolonáda · Tržní kolonáda · Zámecká kolonáda · Vřídelni kolonáda.

Srdcom kúpeľov je Vřidlová kolonáda a prameň Vřídlo. Moderna voľne prístupná kolonáda slúži pre odpočinok a pitné kúry, zvedaví návštevníci si môžu dokonca prehliadnuť aj podzemnú časť Vřídla.
Vřídlo je najznámejší kúpeľný prameň, zásobuje termálnou vodou všetky kúpeľné zariadenia. Strieka až do výšky, viac ako 12 metrov.
Okrem minerálnej vody sa k liečbe používa aj oxid uhličitý a rašelina z náleziska neďaleko Karlových Varov.

Alžbetine kúpele v Karlových Varoch

Alžbětiny lázně – boli otvorené 18. júna 1906 a pomenované po manželke cisára Franza Jozefa I. Alžbete, zvanej Sissi. Budova pripomínajúca zámok bola umiestnená do parku vo francúzskom štýle, s fontánou a alejou. Začiatok 20. storočia bol zlatým vekom kúpeľníctva, v tom čase sa v novo otvorených kúpeľoch poskytovalo až 2 000 procedúr denne.

Za éry socializmu sa začalo používať označenie Kúpele V. V roku 1978 bol vybudovaný 25 metrov dlhý bazén, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2004, s doplnením ďalších prvkov bazénového komplexu vrátane sauny. V roku 2002 sa vrátili k svojmu pôvodnému menu.

Aj keď sa Alžbětiny lázne nachádzajú priamo v centre mesta, sú oázou blahodarného pokoja, ktorú navodzuje park s fontánou. Ponúkajú kompletné spektrum liečebných procedúr, od tradičných kúpeľných procedúr po úplne nové, relaxačné a wellness procedúry, pri ktorých sú využívané prírodné liečivé zdroje Karlovarska – žriedlová voda a rašelina. Sila prírodných liečivých zdrojov a s profesionalitou celého tímu je zárukou kvalitnej kúpeľnej starostlivosti.

Karlovy Vary – Grandhotel Pupp

Tradícia Grandhotela Pupp sa začala písať v roku 1701. Už tri stáročia slávnej histórie, výnimočných hostí a prvotriednych služieb robí Grandhotel Pupp jedinečným v celosvetovom meradle. Viete, že v preslávenej kaviarni Grandhoteli Pupp sedával aj svetoznámy skladateľ Ludwig van Beethoven?

Karlovy Vary – Japonská zahrada

Japonka žijúca v nemeckom Mníchove – pani Masumi Schmidt-Muraki – sa rozhodla vytvoriť v Karlových Varoch kuriozitu európskeho formátu – Japonskú kamennú záhradu. Autorom návrhu sa stal slávny japonský záhradný architekt Kanji Nomura

V Karlových Varoch je možné liečiť tieto indikácie…

poruchy tráviaceho traktu, poruchy látkovej výmeny, diabetes, dna, nadváha, parodontóza, choroby pohybového ústrojenstva, choroby pečene, žlčníka, pankreasu, onkologické choroby
 

Karlove Vary – pobyty pre samoplatcov

Vyberte si kúpeľný pobyt v kúpeľoch, ktoré patria k najznámejším v Európe.

Ubytovanie

  • Hotel Lafonte
  • Hotel Imperial
  • Kúpeľný hotel Villa Smetana
  • Hotel Humboldt Park Hotel & Spa

Samozrejme si môžete vybrať pobyt aj v iných kúpeľoch

2 komentáre k “Kúpele Karlovy Vary”

  1. Liečba slovenského pacienta v kúpeľoch na B .
    Aké sú postupy po schválení liečby poisťovňou 025?

Nie je možné pridávať komentáre.