Nie je wellness ako wellness.

Welness hotel alebo kúpele?

Základným meradlom pri výbere wellness pobytu by mal byť rozsah a originalita ponuky jednotlivých procedúr, sáun, víriviek…

Každým rokom pribúda klientov, ktorí si čoraz častejšie doprajú wellness pobyt. Hlavne počas jesenných a zimných mesiacoch, kedy si chcú dobiť do organizmu potrebnú energiu, záujem o relaxačné predĺžené víkendy rastie.

A na to využívajú zľavové portály, ktoré pravidelne propagujú ponuky wellness hotelov so zľavami často od 25-50 %. Aj keď  týmto akciám množstvo ľudí len ťažko odoláva, dakedy je rozumnejšie nenechať sa zlákať výškou zľavy, ale skôr sa zamyslieť a porovnať nad kvalitou a rozsahom služieb.

Nedajte sa nalákať hneď prvej „zľave“ pri ktorej si poviete, že by tam mohlo byť „celkom fajn“. A po absolvovaní „takéhoto relaxu“ dosť často prichádza k sklamaniu.

Wellness ilustračný obrázok

Pri vyberaní wellness procedúr  dbajte aj na  profesionálnu úroveň personálu, hlavne či ma dostatočné skúsenosti, čo je jeden z hlavných predpokladov dobrého wellness pobytu. Základným predpokladom je samozrejme špecifické zloženie liečivej vody, ktorá je jedným z rozhodujúcich činiteľov pri komplexnej regenerácii organizmu.

Aj kúpele ponúkajú rôzne druhy pobytov so zľavou. Ak si vyberiete kvalitný welness pobyt v kúpeľoch, tento bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Aký je rozdiel medzi kúpeľmi a wellness hotelmi.

V tradičných kúpeľoch majú vlastný prameň s množstvom minerálnych látok, a ak si objednáte nejakú procedúru vo väčšine wellness, musia si k nej ten „prameň“ vyrobiť.

To čo je vo wellness extra, je v kúpeľoch štandart

Dôležité je ešte spomenúť, že čo je vo wellness centrách považované za relaxačný vrchol, teda bazén, vírivka, sauna, Kneippov kúpeľ a ponuka masáží, je v kúpeľoch úplný základ, na ktorom sa buduje ten zvyšok. Zvyškom myslíme veľmi špeciálny kúpele, zábaly a ďalšie procedúry, ktoré v klasickom wellness moc často nenájdete.

Relax v kúpeľoch

Ak hľadáte ten pravý relax, tak kúpele vám ho poskytnú a nabijú energiou. V hoteloch s wellness nie je liečivá voda, ktorá už mnohým prinavrátila zdravie…